Kokon dla niemowlaka

 

Potrzeby malutkiego dziecka są ogromne – wynika to nie tylko z tego, że dziecko jest nieduże, ale również i z ograniczonych możliwości przemieszczania się małej istotki. W przypadku niemowląt jednak konieczność zapewnienia jak najbardziej komfortowych i bezpiecznych warunków na co dzień jest ogromna. Dlatego też z myślą o takich maluchach i wygodzie najważniejszych osób w ich życiu – rodziców – w ofercie Mamutka Szyje dostępne są ręcznie szyte kokony niemowlęce. Czym dokładnie jest taki kokon i z jakich właściwości jest znany w coraz szerszych kręgach świadomych współczesnych rodziców? Odpowiedzi na najważniejsze pytania prezentujemy poniżej.

 

Kokon do zadań specjalnych

Niemowlęta to malutkie istotki, które potrzebują głównie snu. Mięciutki i przyjemny w dotyku kokon niemowlęcy służyć będzie głównie komfortowemu otulaniu maluszka do snu. Jednocześnie, z uwagi na swoją przemyślaną konstrukcję i kształt przypominający przyrodniczy kokon, z powodzeniem będzie ograniczać ruchy i przestrzeń maluszka. To z kolei przyczyni się nie tylko do tego, że teraz każdy niemowlak będzie mógł poczuć się jak w brzuszku u mamy, ale również zwiększy spokój troszczących się o pociechę rodziców.

Profesjonalnie uszyty kokon niemowlęcy można wykorzystać na wiele sposobów. Taki produkt z powodzeniem można umieścić np. w łóżku rodziców, zapewniając ochronę przed sturlaniem się. Równie doskonale sprawdzi się on również w łóżeczku maluszka, znacznie ułatwiając mu sen. Rodzice z kolei będą mieli możliwość ułożenia dziecka na boku w przypadku ulewania. Dodatkowo uszyty ręcznie, z niezwykłą precyzją kokon, będzie także świetnym rozwiązaniem polecanym na dalekie i całkiem bliskie wyjazdy.

 

Piękny kokon handmade

Kokon uszyty ręcznie przez pracownię Mamutka Szyje to produkt dwustronny, a przez to bardzo funkcjonalny. Śmiało można go wywinąć na drugą stronę, korzystając z odmiennego wzoru tkaniny. Kokon sygnowany marką Mamutka Szyje uszyty jest z wykorzystaniem 100%, certyfikowanej bawełny. Jego spód wypełniony jest grubą, 5 cm owatą, a brzegi wypełnia antyalergiczna kulka silikonowa. Dzięki tej przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu najwyższej jakości materiałów kokon jest niezwykle solidnym i absolutnie niezastąpionym akcesorium dedykowanym maluszkom. Materacyk znajdujący się na spodzie kokonu ma komfortowe wymiary 70x30 cm, idealnie dopasowane do potrzeb niemowląt. Do tego można nieco ściągnąć jego brzegi, uzyskując dostęp do miękko otulającego, w pełni bezpiecznego dla zdrowia maluszka, dodatku.

 

Kokon dla chłopczyka lub dziewczynki

W ofercie rodzinnej firmy Mamutka Szyje znajdziemy dwie propozycje kolorystyczne i wzornicze gotowych kokonów. Będzie to kokon w różowe gwiazdki i turkus oraz kokon w szare kropki i zygzak. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by indywidualnie wybrać dwie z szeroko dostępnych tkanin w sklepie i zamówić wykonanie takiego kokonu według własnych preferencji. Specjalistki od szycia ręcznego w Mamutka Szyje z powodzeniem zrealizują każde zamówienie!