Rożek – niezbędnik wyprawki niemowlęcej

 

Są takie akcesoria i dodatki, bez których nie wyobrażamy sobie doskonałego przygotowania do roli bycia rodzicem. Dziecko, na które czekamy całe 9 miesięcy, przychodząc na świat powinno mieć zapewnione wszystko to, co niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju. Jednym z absolutnie niezastąpionych elementów niemowlęcej wyprawki pozostaje rożek. Umieszczone w nim właśnie nowo narodzone dziecko będzie opuszczać szpital, by zostać przewiezionym tam, gdzie na niego czekają – do własnego domu. Wybór rożków niemowlęcych obecnie jest ogromny. Wiemy jednak, dlaczego warto zastanowić się nad zakupem rożka szytego ręcznie. Odpowiedzi na najważniejsze pytania w tym temacie prezentujemy poniżej!

 

Komfortowy rożek dla maluszka

Klasyczny rożek niemowlęcy to produkt o wymiarach 75 x 75 cm. O najwyższej jakości jego wykonania i wykończenia, decyduje wykorzystanie najwyższej klasy materiałów z dostępnych na rynku. Taki właśnie rożek handmade uszyty jest z atestowanej bawełny posiadającej cenny certyfikat OEKO-TEX. Do tego rożek jest bardzo miękki i ciepły zarazem – decyduje o tym jego przemyślane wypełnienie – warstwa 2cm owaty.

 

Dekoracyjność i funkcjonalność w jednym

Bawełniany rożek niemowlęcy jest produktem niezastąpionym podczas transportu noworodka ze szpitala do domu. Oczywiście może być wykorzystywany także w wielu innych sytuacjach – chociażby do usypiania maluszka podczas pierwszych dni we własnym domu. Jednocześnie jest produktem bardzo ładnie się prezentującym – decyduje o tym wiązanie w kształcie dekoracyjnej kokardy. Kokarda ta jest świetnym rozwiązaniem w porównaniu do mało wygodnych rzepów, pozwalając na skuteczne i bezpieczne wiązanie. Dodatkowo nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla delikatnej, skłonnej do zadrapań skóry maluszka.

 

Dwa w jednym

Rożek bawełniany jako element wyprawki niemowlęcej sprawdzi się nie tylko podczas transportu dopiero co narodzonego dziecka. Z powodzeniem z jego funkcjonalności będzie można skorzystać także i wówczas, gdy maluszek z niego wyrośnie. Jak to możliwe? Z czasem wystarczy wypruć kokardę na wiązaniu, by móc korzystać z funkcjonalności rożka jako wygodnej maty do zabawy czy innych aktywności typowo podłogowych. Radość dziecka mającego do dyspozycji wygodną przestrzeń o wymiarach 75 x 75 cm na pewno będzie bezcenna!

 

Pełna paleta wzorów do wyboru

Rożki bawełniane szyte ręcznie w rodzinnej firmie Mamutka Szyje to także rożki spersonalizowane. Co to oznacza w praktyce? To, że można wybrać dowolny materiał z szerokiej listy materiałów do wyboru. A jest z czego wybierać – zarówno pod względem kolorystyki, jak i bajkowych motywów, których nie brakuje. Teraz nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zamówić wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju rożek z motywem autek, owieczek, sarenek, straży pożarnej, flamingów, jeżyków i… wielu, wielu innych. Zadowolenie gwarantowane!