Rożek velvet jako element wyprawki maluszka

 

Malutkie, nowo co narodzone dzieci, wymagają szczególnej opieki i mnóstwa miłości. Potrzebują też ciepła – nie tylko tego czerpanego od rodziców i najbliższych osób z otoczenia. Ciepłem powinny być otaczane już od pierwszych chwil życia – z myślą o spełnieniu tej potrzeby, szyje się rożki niemowlęce. To specjalnie zaprojektowane i starannie wykończone dodatki, których w życiu malutkiego dziecka nie może zabraknąć. Dlaczego warto jednak wybierać rożki handmade? Sprawdziliśmy to i podpowiadamy!

 

Rożek w wersji premium

Rożki niemowlęce velvet zaliczane są do rożków typu premium. O ich podwyższonej jakości decyduje wykorzystanie niezwykle miękkiego, delikatnego, ale i bardzo eleganckiego zarazem materiału, jakim jest pikowany velvet. Czym wyróżniać się będą rożki szyte ręcznie dostępne w ofercie od Mamutka Szyje? Przede wszystkim ciekawym zdobieniem w postaci wszytych uszek misia – dzięki nim właśnie rożek zyskuje na swoim uroczym wyglądzie, nie tracąc przy tym żadnej ze swoich licznych funkcjonalności.

Rożek velvet to jeden z absolutnie niezbędnych elementów wyposażenia każdej niemowlęcej wyprawki. Przez wiele osób określany jest mianem tzw. becika. Charakteryzuje się dość sporymi rozmiarami (75 x 65 cm) i wielofunkcyjnością.

 

Najlepsze jakościowo wykonanie

Rożek velvet uszyty ręcznie to produkt wykonany z wykorzystaniem atestowanej, posiadającej certyfikat OEKO-TEX, bawełny. Gwarancję ciepła zapewnia mu wypełnienie 2 cm warstwą owaty, decydując również o tym, że rożek jest dodatkiem niezwykle miękkim i przyjemnym w dotyku. Dodatkowym atutem każdego rożka handmade pozostaje urocza kokarda, stanowiąca alternatywę dla tradycyjnego zapięcia na rzepy. Jej zastosowanie gwarantuje maluszkowi maksymalną ochronę przed różnego rodzaju zadrapaniami niezwykle delikatnej skóry.

 

Rożek także jako mata

Rożek klasy premium, wykonany z pikowanego velvetu, świetnie sprawdzi się nie tylko wówczas, gdy dziecko jest malutkie. Będzie równie niezastąpionym dodatkiem także wtedy, gdy dziecko już z niego wyrośnie. W jakiej roli się sprawdzi? Okaże się niezastąpioną, bardzo przyjemną w użytkowaniu, matą do swobodnej, nawet wielogodzinnej zabawy. Po wypruciu kokardy sprawdzi się również jako nieduża kołderka, dając uczucie komfortowego ciepła zawsze wówczas, gdy dziecko będzie tego potrzebowało.

 

Dwa piękne motywy

Ręcznie szyte rożki velvet mogą być wykonane z rozmaitych tkanin, zróżnicowanych kolorystycznie oraz wzorniczo. Są jednak takie wykonania, które spotykają się z ogromnym zainteresowaniem kupujących. Zaliczyć do nich należy rożki z motywem lisków i kolorze musztardowym oraz rożki velvet w butelkowej zieleni oraz z motywem flamingów.

 

Pięknie wykonany i atrakcyjny kolorystycznie oraz jakościowo rożek velvet po prostu warto zamówić. To wspaniały pomysł na zawsze trafiony prezent dla nowo narodzonego dziecka!