Pieluszki muślinowe – prawdziwy must have niemowlęcej wyprawki

 

Na niemowlęcą wyprawkę może składać się mnóstwo akcesoriów. Są jednak i takie, które są absolutnie niezastąpione i świetnie sprawdzą się podczas wszystkich dni pierwszego roku życia dziecka. Do takich akcesoriów z pewnością zaliczymy pieluszki muślinowe. Jeśli do tego są one uszyte ręcznie, z niezwykłą starannością i miłością – tym lepiej. Zdecydowanie warto zainteresować się zakupem takich właśnie produktów!

 

Dzieciństwo pieluszkami naznaczone

Niegdyś przynajmniej pierwszy rok życia malutkiego dziecka naznaczony był pieluszkami tetrowymi. Dziś czasy się nieco zmieniły, a potrzeby małych dzieci i ich rodziców idealnie spełniać będą ręcznie szyte pieluszki wykonane z wysokogatunkowego muślinu. Mowa o muślinie nie byle jakim, bo muślinie double gauze, który charakteryzuje się zmarszczoną strukturą. Dodatkowo to materiał wykonany z podwójnej warstwy, dzięki czemu odznacza się dużo większą trwałością, niż zwykły muślin. Do najważniejszych wyróżników muślinu spośród innych materiałów zaliczyć należy jego doskonałe właściwości oddychające, naturalność oraz zdolność do chłodzenia latem, a ogrzewania podczas chłodniejszych dni.

 

Wielozadaniowość – to się ceni!

Pieluszki muślinowe uszyte w pracowni rodzinnej firmy Mamutka Szyje dostępne są w zestawach składających się z 2 sztuk. Wymiar każdej z nich to ok. 70 x 50 cm, a szeroki wybór dostępnych kolorów sprawia, że teraz z pewnością każdy zamawiający będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowym atutem takiego zestawu pieluszek muślinowych pozostaje to, że są one ozdobione dekoracyjnym wiązaniem., W praktyce zakup takiego zestawu świetnie sprawdzi się jako prezent – na każdą okazję!

Co cenimy sobie najbardziej w produktach szytych ręcznie, które dedykowane są małym dzieciom i ich rodzicom? Przede wszystkim wielozadaniowość i mnogość funkcji, które takie produkty mogą spełniać. Wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku pieluszki muślinowe wykorzystać można na wiele różnorodnych sposobów. Świetnie sprawdzą się jako dodatek przy karmieniu maluszka, pozwolą otulić śpiące dziecko i zapewnić mu maksymalny komfort odpoczynku, jak również mogą stać się niezastąpionym dodatkiem do przytulania. Kto powiedział, że ulubioną przytulanką dziecka nie może być pieluszka – ten na pewno nigdy nie widział pieluszek muślinowych od Mamutka Szyje!

 

Dowolność kolorystyczna dla zamawiających

Osoby zamawiające uszycie wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju pieluszek muślinowych mogą wybierać spośród mnóstwa ciekawych wersji kolorystycznych materiału muślin double gauze. Teraz z powodzeniem zamówić można dwie pieluszki w podobnej kolorystyce (nawet i takiej samej), jak i pieluszki w zupełnie innej kolorystyce. Wszystko zależeć będzie już od indywidualnych potrzeb, upodobań i preferencji zamawiających. Jedno jest pewne – warto postawić na wybór wspaniałych pieluszek muślinowych handmade!